fbpx

To je jiný název pro “teď”. A já jsem ho tak strašně potřebovala ve svých kurzech, až jsem si ho vymyslela.

Hojně ho používám v kurzu Konec věčného začátečníka. Když se přehoupne do druhé poloviny, tak nejdůležitější základy máme za sebou – jak poskládat větu, kam patří pomocné sloveso DO a kam zas ne, jak na otázky a tak podobně. Do té doby se bavíme o rutinách, ale teď zajímá nás ten Teďek

A to vám je taková potvora, že neznamená jenom tuto chvíli – jakože teď píšu tento příspěvek = I am writing this post now, ale klidně i delší časový úsek, třeba, že teď píšu více příspěvků na FB, poněvadž děti chodí do školy a já mám více času – I am writing more FB posts these days because the kids are going to school and I have more time

A k tomu tam řešíme i to, proč se některý slovesa můžou vesele změnit, když jde o ten Teďek, a některý ne, a vůbec si tam užíváme.

A to já se vždycky dozvím novinky – co kdo sleduje za seriály, kam chodí na výlety, co dělají na zahradě a tak podobně. A čím víc přemýšlí nad tím, co by mi napsali, tím míň přemýšlí nad tím, jak to napsat, a píšou čím dál víc automaticky. A to je ten cíl – pochopení, procvičení, automatizace. To jste si pak svou angličtinou více jistí a jste ochotnější jí použít v akci:-)

Tady na fotce můžete vidět, jak to v lekcích vypadá, je tam ta vizuální pomůcka ve formě náčrtku, je tam pořádné procvičení rozdílu mezi tím, co děláme obvykle a tím co děláme v tom období okolo Teďku, a navíc vás to trochu nutí přemýšlet nad tím, co jsem tam napsala za odpovědi.

Klidně mi vaše odhady napište do komentářů a k tomu i vaše odpovědi, kdo se na to cítíte.

Nebo vám tam něco není jasné? Zeptejte se! Jsem tady, teď i jindy 🙂

Kurz, o kterém tu mluvím, je můj komplexní kurzy angličtiny pro začátečníky – KONEC VĚČNÉHO ZAČÁTEČNÍKA, respektive jeho první část – PEVNÉ ZAKLADY ANGLIČTINY. Tam najdete Teděk i jiné moje vychytávky pro snadnější pochopení toho, jak angličtina funguje. Více se o něm dočtete zde.

Pro ty z vás, které to sice zaujalo, ale říkáte si “no tak tam ještě nejsem, já bych potřeboval/a ty úplný základy…” mám takový úvod do angličtiny, skvělý minikurz jen o tom nejdůležitějším ze základů tady.

A pokud už základy máte, ale chcete si je přes léto lehce připomenout a zopakovat, tak pro vás také něco chystám. Zapište se k odběru novinek tady na mé stránce https://juliepokorna.cz/ a nemusíte spoléhat na to, že si vzpomenete podívat se na blog nebo že vám to Facebook ukáže, všechno vám přijde e-mailem.