fbpx

Lektorka s vlastním systémem výuky angličtiny

Tak tohle jsem já, vaše lektorka angličtiny Julie Pokorná. Miluju fialovou barvu, dobré jídlo, svoji rodinu a svoji práci. 💜😁

Mým hlavním cílem je to, aby každý z mých studentů zvládnul v angličtině to, co potřebuje za použití toho, co má zrovna k dispozici.

Co to znamená? 

Své studenty vedu hned zpočátku k tomu, aby nečekali na to, až budou umět anglicky dobře/lépe/nejlépe, ale aby využili to, co už znají. I když to je třeba pět slovíček a pouze jednoduché kladné věty. 😊

Důležitý je ten pocit, že to zvládnu, tzv. jazykové sebevědomí. A na tom právě pracujeme v každé lekci společně s rozšiřováním slovní zásoby a procvičováním gramatických jevů. A nejen to.

obrázek ke kurzu angličtiny

Pokud se rozhodnete studovat angličtinu se mnou, naučíte se nejen jak věty dobře poskládat, ale vysvětlím vám i:

 • proč to musí být tak, a ne jinak (protože angličtina má z našeho pohledu velmi zvláštní slovosled), 
 • co použít a bez čeho se obejdete (protože některá pravidla se porušit mohou a jiná zase ne),
 • kdy co použít (různé situace vyžadují různé reakce a v každé zemi se mluví anglicky trochu jinak),
 • a také, jak to obejít (takový Plán B, pro případ, že si na něco nebudete moci vzpomenout).

Moji klienti často přicházejí ztracení, zahlcení a mají mnohé jazykové bloky, které jim brání komunikovat v cizím jazyce. Možná se poznáte také:

→  „Potřebuji hlavně komunikovat, ale bojím se mluvit.“
→  „Jedu na dovolenou a chci se lépe domluvit, ale necítím se na to.“
→  „Už je to dlouho, co jsem se jazyku věnovala a cítím, jak se zhoršuji.“
→  „Já jsem chodil do jazykovky a pak i k soukromým lektorům, ale nevyhovovalo mi to, pořádně se nedomluvím, špatně rozumím a nevím jak správně vyslovovat.“
→  „Angličtina mi přijde nesmírně složitá, nerozumím těm časům a neposkládám otázku.“
→  „Mám angličtinu ve škole, ale nestíhám/ neumím jí použít v reálu/mám pocit, že naši učitelé ji sami moc neumí.“
→  „Hledám někoho, kdo mi už konečně vysvětlí to důležité a také mi poradí, co nemusím až tak řešit.“
→  „Potřebuji motivovat a vést, sám se moc nenaučím, ale s trochou pomoci toho zvládnu hodně.“
→  „Chci se zlepšit v angličtině a sama to nezvládám.“

Pak ale zjistí, že angličtina není tak těžká a nedosažitelná, jak se jim zdála. Když překonají to, co je drželo zpět, slýchám tyto a podobné věty: 

 • „Dovolenou jsem skvěle zvládl, všude jsem se domluvil.“
 • „Už se nebojím promluvit!“
 • „Konečně tomu rozumím!“
 • „Ono to není zas tak složité!“
 • „Mám teď mnohem lepší pocit, když mluvím!“
 • „Proč se tohle neučí na školách?!“
 • „Teď se i těším, až potkám cizince!“
 • „Tu zkoušku jsem dala!“
 • „Už do telefonu neříkám, aby mi napsali e-mail, vyřeším to hned!“
 • „Nikdy jsem nevěřil, že tohle dokážu!“

Ani se mi sem nevejdou všechny ty báječné důkazy toho, jak se mým studentům změnil život k lepšímu, jak si víc věří nejen v angličtině, ale vůbec i v tom, že něco náročného dokážou, že se umí něco naučit a lépe chápou nejen nový jazyk, ale i země, ze kterých pochází a tím i lidi, kteří tam žijí. A jako bonus poznali sami sebe a své (někdy hodně nečekané) schopnosti a způsoby učení.

Pokud i vy chcete zažít pocit úspěchu při komunikaci v angličtině, dosáhnout svých cílů (moji studenti zvládli např. přijímací zkoušky či zkoušky na VŠ, mezinárodní zkoušky, maturitu aj.) a hlavně se cítit mnohem jistěji v cizině, při jednání se zahraničními kolegy, nebo si dokonce troufnout i telefonovat a užívat si originální znění filmů a seriálů, ráda vám pomohu v některé z mých online služeb či mých online kurzech.

Svým studentům pomáhám v individuálních i skupinových lekcích denně už od roku 2004, jsem v tom dobrá a mám skvělé zpětné vazby.

Využívám kombinace různých metod výuky a osvojování jazyka, které jsem během let přetavila do svého vlastního systému, a ten vám usnadní pochopení základních principů angličtiny.

Specializuji se převážně dospělé a dospívající studenty, kteří se chtějí posunout dál, být si více jistí svými schopnostmi, překonat své zábrany a kteří chtějí angličtinu aktivně používat, ale v budoucnu chystám i kurzy pro děti.

Moje práce je pro mě životním naplněním, nedělám ji proto, že jsem ji vystudovala, ale proto, že mě ze všeho nejvíc baví. Energii, kterou do ní vložím, dostávám zpět v nadšených reakcích svých studentů a v pocitu, že dělám něco, co má smysl.

Zde jsou některé z referencí od mých studentů:

„Zcela jistě mohu říci, že jste jedním z nejlepších lektorů, kterého jsem kdy potkal.“ 

Roman H.

Sales Manager

„Za ta dlouhá léta, co se v angličtině marně plácám, jsem vždycky razil názor, že od určité úrovně se bez nativního mluvčího neobejdete. Julie mě vyvedla z omylu. Výborná lektorka – jednoznačně doporučuji!“

Jaroslav C.

Programátor, Bohemia Interactive, Brno

„Julii Pokornou mám možnost (děkuji za ni) potkávat každý týden na individuální lekci. Na začátku našeho setkávání byl můj přístup k anglickému jazyku na úrovni fobie, kterou jsem si s sebou nesla ze školních let. Nyní po roční docházce mohu jenom děkovat, protože nejdůležitější je se nebát a volněji myslet…všichni nakonec porozumí a to opravdu nejsem člověk, kterému by jazyky šly, ale díky vynikajícím schopnostem a trpělivosti Julie Pokorné, to opravdu jde!“

Katka

Hodiny AJ s Vámi jsou vždy profesionální. Oceňuji především individuální a flexibilní přístup. Vyzkoušela jsem již dříve, jak hodiny jen lektor a já, tak také hromadné lekce. Ale jenom u Vás byla rychlost hodin přizpůsobena mým potřebám výuky. Vždy je vše řádně vysvětleno, hodiny mají jasný řád. I když preferuji osobní setkání při výuce, byla jsem velmi mile překvapena z hodin po skypu.

A i když někdy upadnu do deprese, kdy se prostě nedaří a slovíčka či gramatika se ne a ne usadit v hlavě, jste člověk, který vždy našel něco co mě posunulo dále.“

Markéta Orálková

Brno

„I got an A with 183 points!

Thank you very much Julie for the lessons, without them it wouldn’t have been possible.“

Michal Gábriš

FCE student Advanced Verification Engineer, Scrum Master, Mavenir, Brno

„Měl jsem cíl nebýt stálým začátečníkem a protože jsem s výukou i přístupem spokojen, věřím, že se mi konečně povede posunout se v angličtině na vyšší úroveň a vydržet u ní. Problém ani blok jsem před tím s komunikací v angličtině neměl, ale teď mám konečně pocit, že se vymaňuji z mé primitivní anglické mluvy, která začíná mít již i spisovnou formu. Jsem rád, komunikace na hodinách probíhá převážně v angličtině a díky tomu, že si komunikaci a výuku užívá i lektor, je z mého pohledu lekce uvolněnější a tím také přínosnější.“

Tomáš

Podnikatel ve stavebnictví

„Obsah kurzu byl skvělý.“

„Přála bych si s lektorkou pokračovat v dalších kurzech.“

„S kurzem jsem byl velmi spokojen.“

„Přál bych si, aby kurz ještě pokračoval.“

Zpětná vazba z formulářů

Studenti přípravného kurzu angličtiny k přijímacím zkouškám na VŠ, Brno

Velice rád dám na Vás a Vaše lekce naprosto kladnou referenci, protože než jsem začal navštěvovat Vaše lekce, měl jsem problém se v práci anglicky domluvit. Především tedy telefonicky. A také moje vysvětlování v angličtině občas vyznělo úplně jinak, než bylo myšleno, protože jsem neznal správnou gramatiku. V průběhu lekcí se mi od Vás dostalo postupného a perfektně cíleného probrání důležitých a nezbytných gramatických základů, od kterých jsme se postupně dostali až (tedy pro mne) k opravdu specialitám, o kterých jsem neměl snad ani tušení. A na správnou a postupně vštěpovanou gramatiku jsme začali nabalovat slovní zásobu, slovní spojení, různé slangové obraty, atd. Vše, naprosto přirozeně, zapadlo v jeden celek a nyní je domluva v angličtině (i telefonicky) dá se říci bezproblémová, kolikrát mám i chuť hovor nekončit a ještě se s kolegy či dodavateli pobavit, abych si angličtinu více procvičil. Především to, že jsme na lekcích nemluvili česky ale pouze anglicky, a to i včetně vysvětlování všeho nového, mi velice pomohlo. Protože pravidelné mluvení je nezbytností. Již nyní se těším, až se mi podaří vyšetřit pravidelně nějaký čas, a budu moci opět navštěvovat Vaše lekce.

Srovnání s jinými lektory nemám. Naštěstí jsem hned na začátku natrefil na Vás“

Michal

„Začal jsem chodit na lekce angličtiny 11.4.2018. Ze začátku dvakrát týdně a později v červnu už 3x týdně. Moje jazykové cíle v té době byly jasné. NAUČIT SE ANGLICKY. Moje očekávání byla ovšem rozporuplná. Ve škole jsem totiž nikdy nijak zvlášť nevynikal a učení jsem rozhodně neměl v lásce. To platí i dnes. Přesto jsem se rozhodl začít chodit do angličtiny. Důvodem byla moje touha po cestování. Začaly tedy probíhat první lekce a moje rozporuplné pocity zůstaly. Později ale důvěra že se naučím anglicky, začala růst. Postupně jsme se učily nenásilnou formou angličtinu a ono to šlo. Zajímavé je, že kromě nepravidelných sloves, jsem nikdy nemusel biflovat slovíčka. Přesto moje slovní zásoba rostla. Asi po třech měsících jsem odcestoval na Madeiru a byl jsem schopný základní komunikace na hotelu. S paní Pokornou jsme se totiž dohodli na konkrétním plánu v lekcích angličtiny. Plán byl vše okolo cestování. Po návratu z dovolené, jsme se opět vrátily k systematickému učení angličtiny a braly jsme gramatiku postupně. Chodil jsem v roce 2015 asi 6 měsíců do angličtiny k jiné lektorce a ta mě nenaučila ani poloviny toho, co paní Pokorná za tři měsíce. Musím říct, že pokrok jaký jsem udělal s paní Pokornou, byl velmi dobrý. Jsem přesvědčený, že má systém, který funguje. Používá pomůcky a spousty spojení slov s gesty, které pomáhají upevňovat slovíčka a gramatiku v paměti. Každého studenta nejdříve pozná. Pak výuku přizpůsobí podle možností studenta. A nejen v tomto je její výhoda. Má prostě vypracovaný vlastní systém, který funguje. A ve spojení s pomůckami, které pomáhají, se naučí anglicky každý. Stačí chtít a mít nějakou motivaci. Dnes se angličtinu učím cca rok a 8 měsíců a jsem schopný cestovat a domluvit se

Ještě bych Vám chtěl říct pár slov k ceně. Cena se na první pohled může zdát vysoká ale je potřeba porovnávat kvalitu a výsledky učení. Určitě jde najít levnější lektory, tak jak jsem to při prvním pokusu udělal já. Jenže učení jde oproti paní Pokorné pomalu a není tolik efektivní. Ve výsledku zaplatíte víc peněz, protože potřebujete víc lekcí. To hlavní ale je, že zbytečně přijdete o čas, který můžete věnovat třeba sami sobě. Já s odstupem času a po zkušenostech které mám, jsem přesvědčený, že studovat u paní Pokorné bylo velmi dobré rozhodnutí. A peníze, které to stálo, považuji za velmi dobrou životní investici. Paní Pokornou opravdu mohu s klidným svědomím doporučit.“

Jiří N.